Dekorasyon Folyosu ( Ekonomik Folyo )

folyo-cesitleriBu serideki folyolar kısa ömürlü olup ( Max. 1 yıl ) Vitrin yazıların de, kısa vadeli ışıksız tabela sistemlerinde, düz yüzeylerde kullanım için üretilmiştir. Bu malzemenin her markada yaklaşık 60 ile 100 adet arasında rengi bulunmaktadır. Sıcak havada kullanımı çok rahat olup, soğuk havada PVC sertleştiğinden dolayı kırılganlaşarak kolayca yırtılabilir.

Bu sebepten transfer bandı kullanarak montaj yapmanızda fayda olacaktır. Ülkemizdeki reklamcıların bir çoğu bu malzemeyi uygun fiyatlı olmasından dolayı hemen hemen her yüzeyde kullanırlar. Bu malzemeleri Fuar Standları yapan reklamcılar genelde panel kaplamakta kullanırlar.

Fuar süresi max 1 hafta – 10 gün gibi bir süre olduğundan bu ürünün tercih edilmesi doğrudur. Ancak bu süre uzun olması durumunda tercih edilecek malzemenin değişmesi gerekecektir. Bu seri folyolar yüksek ısıya yada yüksek soğuğa dayanıklı değildir. Fuar alanlarda spotların desteği ile de ciddi bir şekilde ısıtıldığından bu malzemeyi deforme edecektir. Bu malzeme ile ploterlar da çok küçük boyutlu yazıları (3mm) kesemezsiniz. Folyoyu keserken yağlı kağıdın üzerinden kalktığını göreceksiniz yada başka markalarda folyonun kesilmediğini , kesilse de ayıklanmadığını göreceksiniz.

Orta Seviye Folyo ( Intermediate )

Bu folyo ekonomik seri folyosundan daha yumuşak ve daha esnek bir malzemedir. Bu sebepten bir üst kademelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu malzeme 1-3 yıllık malzemedir. Bu ürünü Işıksız Tabela Sistemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düz yüzeyli araçlarda çok önermesek te kullanılabilir. Çünkü araç için başka bir folyo çeşidimiz mevcuttur. Bu seri folyoyu hem dış mekanda hem de iç mekanda kullanabilirsiniz. Fiyat olarak ekonomik folyodan %50 daha pahalıdır.

Yüksek Seviye Folyo ( Premium Vinyl )

Bu folyo çeşidi yüksek kalitede üretilmiş olup, uzun vadeli projelerinizde kullanmanız için çok uygundur. Işıksız tabela yapacaksınız ve müşteriniz sizden 5 yıl garanti istiyor, rahatlıkla bu seri malzemeyi kullanabilirsiniz. Bu ürünün yapışkan kuvveti, esnekliği, inceliği diğer iki üründen çok daha iyidir. Araçların düz yüzeylerinde çekinmeden kullanabilirsiniz. Normalde Araç Giydirme işlerinde Cast Folyo kullanılır ancak araçların düz yüzeylerinde örneğin sadece kapısında yazı kullanılacaksa bu ürün başınızı ağrıtmayacaktır. Bu malzemenin ömrü 3-5 yıllıktır. Orta seviye folyodan da %90 daha pahalıdır. Renk kartelasında 80-120 arasında renk bulunmaktadır.

Cast Folyo ( Araç Giydirme Folyosu )

arac-giydirme-cast-folyoCast folyo araç giydirme işlemlerinde kullanılır. Bu malzeme ile ilgili geniş bir bilgi edinmek isterseniz *Araç GiydirmeKategorisinde bulunan linki ziyaret edebilirsiniz. Cast folyonun digital baskı için üretilmiş olan folyosu olduğu gibi renkli folyoları da bulunmaktadır. Bir aracın komple rengini değiştirmek istiyorsanız eğer bu ürünü kullanmanız gerekmektedir.

Cast Folyo son zamanlarda taksilerin rengini değiştirmek için sıkça kullanılmaktadır. Araçların rengini değiştirmek için kullandığımız bu malzemenin özelliği aracın boyasına zarar vermemesi ve korumasıdır.

Bu ürünü söktüğünüzde üzerinde yapışkan bırakmayacak ve aracınız ruhsatta yazılı olan eski rengine kavuşacaktır. Taksiler bu sebepten araçlarını boyatmazlar. Binek arabasını taksi yapan bir kişi daha sonrasında taksi işini bırakınca aracını eski rengine çevirmek isteyecektir. Eğer arabasını boyattırdıysa tekrar boyattırmak durumunda kalacaktır.

Araç Giydirme malzemesi olan Cast Folyo ile bu işlem yapılırsa sedece taksinin üzerine kaplanan folyo sökülecek ve araç eski rengine dönecektir. Ömrü 5-7 yıllıktır.

Transparan Folyo

Transparan Folyo dekorasyon amaçlı kullanılan bir üründür. Yaklaşık 30-50 adet rengi bulunan bu ürün adı üstünde şeffaf bir malzemedir. Bu folyoyu hiç görmeyen tanımayan birine en iyi ifade şekli, siyah beyaz televizyonların olduğu dönemlerde ekranın üzerine mavi, kırmızı, yeşil gibi renkli ama saydam olan bir plexi yerleştirilirdi. Renkli hissi yaratsın diye, bu malzemede bu şekildedir. Renkli ama saydam. Genelde cam üzerinde vitrinlerin dekore edilmesinde kullanılır.

Translucent Folyo

Translucent folyo ışıklı tabelalarda kullanılan bir üründür. Bu malzeme yarı transparan bir ürün gibi tarif edilse de saydam değildir. Sadece ışığı çok net bir şekilde yansıtır ve ışığı direk değil homojen olarak yayar. Bu malzeme sadece ışıklı alanlarda kullanılır. Başka bir amaçla kullanımı fiyatından dolayı lüks olur.

Metal Görünümlü Folyolar

Bu folyolar mat krom, krom, parlak altın, varak olmak üzere dört beş çeşittir. Bu folyo, vinil çeşidi yine dekorasyon ve etiket amaçlı kullanılır. Çok geniş bir yelpazeye sahip olmamakla beraber dekorasyonda çok sıklıkla kullanılır.

Reflektif Folyo

Bu folyoyu her gün sokaklara çıktığınızda görürsünüz, yol levhaları, araba plakaları bu malzeme kullanılarak yapılır. Bu ürünün özelliği ışığın vurmasıyla yansıma oluşturur ve çok net bir parlaklıkla ürünün görünmesini sağlar.Renk kartelası çok geniş olmamakla beraber ortalama 10 çeşit rengi bulunmaktadır. Bu malzeme yapıştırılırken çok rahat yırtılır ve bu yırtılmış olan yer ışık yansımasıyla belli olup kötü bir görünüm oluşmasını sağlar. Bu ürünü yapıştırırken muhakkak transfer bandı kullanmalısınız. Gece çok etkili bir malzemedir ve alternatifi de yoktur.

Floresan Folyo

Florosan folyoyu piyasalarda görebileceğiniz yoğunluklu alan Ambulanslardır. Ambulansların üzerine yapıştırılan folyo floresandır . Bu ürünün özelliği de gündüz çok net görünür hatta gözünüze rahatsızlık verecek kadar çok nettir. Bu sebepten dikkat çekilecek alanlarda tercih edilir.

[separator style_type=”none” top_margin=”” bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]