Araç Giydirme

Araç Kaplama Nedir?

Araç Kaplama piyasada genellikle, Araç renk değişimi gibi algılanır. Araç Renk değişimi, aracınızın mevcut rengini koruyarak, aracınızın rengini değiştirme işlemine denir. Yüzlerce çeşit renk alternatifiyle, aracınızın rengini değiştirebilirsiniz. İster mat renk serisi, ister parlak renk serisi kullanabilirsiniz. Renk çeşidi çok olması sebebiyle, muhakkak zevkinize uygun bir renk bulacaksınız.

Araç Kaplama Nasıl Yapılır?

Araç Kapalama yapılmadan önce aracınızın farları, kapı kolları, varsa çıtaları, tamponları yetkili servis tarafından sökülür, bu söküm işlemi yetkili servisin garantisi altındadır. Söküm işlemi yapılmasının sebebi, kaplama yapıldığında aracın eski renginin görünmemesidir. Söküm işlemi tamamlandıktan sonra aracın her parçasına özel kalıplanmış araç kaplama folyosu , aracın üzerine uygulanır. burada önemli olan kısım araç üzerinde parçalı folyo kullanmamaktır. Yani malzeme fireye gidiyor diye, araç üzerinde folyodan ek yapılmaz, yapılmaması gerekir.

Araç Kaplamanın Faydaları

Araç Kaplama işlemi aracın boyasını gerek güneşe karşı gerekse dış etkenlere karşı korumaktadır. Araç Kaplama malzemesi aracın belirli şiddetteki çizilmelere karşı, çizilmesini de engellemektedir. Kullanılan malzemeyi ne zaman sökmek ve eski renginize dönmek isterseniz, rahatlıkla sökümü yapılıp, eski renginize kavuşabilirsiniz.

Ayrıca aracınızın rengini boya kullanmadan değiştirdiğiniz için ikinci el piyasasında da aracın değerinde hiç bir kayıp yaşanmayacaktır.