Çatı Tabelası

Tabela ve reklam sistemlerinin en çok dikkat edilmesi gereken ürünüdür. Çatı Tabela ve reklam sisteminde tabela ve reklamınızın sağlamlığı ne kadar önemli ise çatınızın sağlamlığıda o kadar önemlidir. Bu sebepten hem makina mühendisi bulundurmanız gerekmektedir, tabela ve reklamınızın konstrüksiyonunun güvenliği içini, hemde çatınızın sağlamlığı için inşaat mühendisinden faydalanmalısınız.Bunlara riayet etmeden çatı tabela ve reklamını yapmanız doğru olmayacaktır.

Çatı Tabelası ve reklam sisteminde de tabela ve reklamının üretimine başlamadan önce müşterinize resimleri çekip bilgisayar üzerinden sunum yapınız.Bu basit gibi görünen ama yaptığınızda sizleri bir çok dertten kurtaracak olan uygulamayı lütfen dikkate alınız. Çatı Tabela ve reklam sisteminde genellikle demir profillerden ızgara oluşturulup üzerinede kutu harfleri monte etme tekniği kullanılmaktadır. Bu tabela ve reklam sistemine çok sık rastlamışsınızdır. Bu sistemin dışında da çatı reklamları yapılmaktadır. Demir karkastan düzgün ve güvenilir bir ayak sistemi hazırlanıp üzerine ışıklı tabela ve reklam montajı yapabilirsiniz.Çatı Tabela ve reklam sisteminde uygulamaya yapacağınız zemin çok önemlidir. Orta şiddetteki bir rüzgarın tabela ve reklamınıza ne kadar yük bindireceğinin hesabını yapalım. Tabela ve reklamınızın kapalı, görünen reklam alanı 3mt. x 10mt. olduğunu varsayalım bu alan 30m2 yapmaktadır. m2 başına ortalama 70kg rüzgar basıncının olduğunu düşünürsek 2100kg buda 2,1 ton başınç demektir, buda bize şunu göstermektedir.

Anka Hotel Çatı Tabelası

Anka Hotel Çatı Tabelası

Tabela ve reklamınız sağlam olabilir ama monte ettiğiniz zemin 2,1ton basıncı kaldıramayacak bir zayıflıkta ise tabela ve reklamınız yerinden kopacak ve çatıdan düşme tehlikesiyle karşılaşacaktır. Bunu hayal bile etmek insanı ürpertiyor. Çatı Tabela ve reklam sistemlerinde Kutu Harf, Vinyl Germe, Işıklı ve Işıksız Tabela ve reklam sitemleri kullanılabilir. Vinyl germe, Branda ( Vinyl ) Germe işlemi yapacakların dikkatine, bu gibi çatı panolarını yapaken vinyllere muhakkak hava kanalları açınız, Vinyl, Branda ( Vinyl )nızın üzerine düşecek rüzgar basıncını bu şeklide azaltmış olursunuz. Kullanıdığınız vinylin muhakkak avrupa germe vinyl olmasına hatta tır vinyl diye tabir ettiğimiz vinyl cinsini kullanmanızı öneririz. Tır vinyline hiç birsey olmaz diyecegimiz kadar güvenlidir. Avrupa vinyllerin bile çok kuvvetli rüzgarlarda fırtınalarda yırtılıp parçalandığı görülmüştür.

Kendi bulunduğunuz binanın çatısına kendi reklamını yaptırmak için sadece bulunduğunuz şehrin belediyesinden izin almanız yeteli olacaktır. Ancak başka bir binanın çatısına tabela ve reklam yapacaksanız, öncelikle bina sakinlerininden izin alıp onlarla bir anlaşma yapmalısınız bu anlaşmada tüm kuralları belirlemelisiniz, tabela ve reklamının kalacağı süre, kira bedeli ( daire başına ), güvenlik, v.s gibi. Merkezi yerlerin haricinde çatı reklamı yapcaksanız bina sakinlerine kira bedeli ödemek yerine binanın ihtiyacı olan bir eksiğin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

İmmergaz Çatı Tabelası

İmmergaz Çatı Tabelası

Çatı Tabela ve reklam sistemlerinde genelde dıştan aydınlatma kullanılmaktadır. Ancak kurumsal firmalar çok fazla fiyat kısmına takılmadıklarından içten aydınlatmalı tabela ve reklam, Plexiglass kutu harf gibi ürünlerde tercih etmektedirler. Çatı Tabela ve reklam sistemini vinyl germe yapacaksanız demir konstrüksiyonun üzerine muhakkat sukontrasını plaka olarak monte etmelisiniz, müşterilerin bazıları düşük maliyet istediklerinden dolayı tabela ve reklamcılarda malesefki demir karkasın çerçevesine demir eninde su kontrası şerit monte ediyor ve üzerinede vinyl malzemeyi geriyor, bu uygulama çatıda çok kısa bir süre kalacak ve parçalanacaktır.