[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirme İşlemi Nasıl Yapılır?[/title]

Reklam uygulaması yapılacak olan cephenin düzgün bir şekilde deterjanla temizlenmesi gereklidir. Bunun sebebi ise binanın camları dış yüzeye maruz kaldığından dolayı, egzoz dumanları, havadaki tozlar v.s gibi bir çok zerrecikler cam üzerine nüfuz ettiğinden dolayı camda pislikle beraber bir yağ tabakası oluşmaktadır.

AYGAZ | Cephe Giydirme

AYGAZ | Cephe Giydirme

Bu temizlik işlemleri bittikten sonra montajdan hemen önce uçuculuk özelliği bulunduğundan camları ispirto ile temizleyip Delikli Folyo, malzemeyi sonrasında yapıştırmalıyız. Bu uygulamaya riayet edildiğinde One Way Vision, malzememiz camda kalabilecek en uzun sürede kullanılacaktır.
Bina Reklam Kaplama işlemi imajın en üst kısmından başlamak sureti ile yapılır. Giydirme yapacağınız cephenin bir yüzeyi cam diğer yüzeyide kör bir malzeme olabilir ( Alüminyum, Kompozit Panel v.s. gibi) bu gibi durumlarda camlara gelen yüzeylere Delikli Folyo, diger kör yüzeylerede folyo baskı yapılması gerekmektedir.

One Way Vision, malzemeyi yapıştırırken hava kabarcığı bırakamazsınız çünkü malzeme zaten deliklidir. Eğer hava kabarcığı bıralırsanız kendinizi tebrik edebilirsiniz. Kör yüzeylere gelecek olan folyoyu yapıştırırken hava kabarcıkları oluşabilir bunlarıda iğne ucu ile patlatıp havasını çıkarmalısınız. One Way Vision, ve folyonuzu camlara tam sıfır kesmelisiniz, aksi halde rüzgardan, yağmurdan ve ya başka unsurlardan dolayı folyonuz kalkabilir. One Way Vision, ve folyonuz bir kez kenarından kalkarsa malzemenin komplesine etki edecek şekilde devam edecektir. Montaj işlemini yaparken iskele yerine vinç kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle daha hızlı bir şekilde montaj yapacaksınız.

bina-cephe-giydirme-1

bina-cephe-giydirme-2

bina-cephe-giydirme-4

[separator style_type=”none” top_margin=”40″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirmede Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar[/title]

Öncelikle One Way Vision, yada folyoyu yapıştıracağımız yüzeyin düzgün bir şekilde temizlenmesine özen göstermeliyiz. Hava yağışlı olduğunda yada çok soğuk olduğunda dış mekanlardaki Cephe Reklam Giydirme işlemleri yapılmamalıdır. Hava çok soğuk olduğunda cam üzerinde nemlenme meydana gelecektir, buda Delikli Folyo, nun düzgün bir şekilde yapışmamasına sebep olacaktır.

FRONiUS | Cephe Giydirme

Reklam kaplaması yapılacak olan bazı cepheler alüminyum derzlerle bölünmüştür bu alüminyumlara camlar bağlandığında, kenarlarından hava ve su geçmemesi için silikon sürülür.Bu silikonlar düzgün sürülmediğinde cam üzerine taşma yapar ve One Way Vision, kaplamasını yapmadan önce bu silikonları maket bıçağımızla temizlememiz gerekir,aksi halde silikonun üzerine uyguladığınız Delikli Folyo, düzgün yapışmayacaktır.

Montaj yaparken One Way Vision, malzemeyi rulo yapmalı ve baskının üstte kalmasına dikkat etmemiz gerekir. Montaj esnasında malzeme açık olursa yırtılma riski olacaktır. Tüm One Way Visionları sıralı bir şekilde iş yerinde ayarlanıp çıkılmasında büyük fayda olacaktır.

Delikli Folyo, üzerine koruyucu anlamında laminasyon atılamayacağından dolayı montajda keçe ragle kullanmalısınız. Keçe ragle baskıyı çizmeyecektir.
Eğer taraf olarak adlandırılan sıvama, aplikasyon aletini kullanırsanız muhakkak sıkıntı yaşarsınız. Eğer tarak için özel hazırlanmış olan kılıflardan kullanırsanız çıkabilecek sorunları azaltabilirsiniz. Ancak o kılıflar çok kısa bir süre dayanabilmekte ve parçalanmaktadır. Montaj işleminizi bitirdikten sonra komple yapılan uygulamanın üzerinden fön ile geçmeniz işin dayanıklılığını arttıracaktır. Yazın çok sıcak havalarda bu uygulamayı yaparsanız fön kullanmanıza gerek yoktur.