[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirmede Kullanılan Malzemeler[/title]

Cam cepheli binaların reklam uygulaması genelde Delikli Folyo, malzeme kullanılarak yapılır. Delikli Folyo cam gibi saydam yüzeylerde kullanılmak için üretilmiştir. Bu malzemenin özelliğini daha önceki konularımızda işlemiştik.

One Way Vision, ( Okunuşu : Van Vey Vijın ) cam üzerine yapıştırıldığında kendi özelliğinden dolayı içeriden bakan kişi dışarıyı rahatlıkla görebilir. Ancak cam yüzeylede çok nadirde olsa folyo kullanmayı tercih eden firmalarda bulunmaktadır.
Ancak folyo yapıştırıldığında içeriye ışık girmeyecek ve içeridekilerde dışarıyı görmeyecektir. Folyonun istenmesindeki düşünce ise Delikli Folyo, ya göre daha net ve daha doygun renklere sahip olmasıdır. One Way Vision, malzemenizi kullandığınızda ürünün markalı olmasına dikkat ediniz.

Bu ürün folyo gibi çok dayanıklı bir ürün değildir. Çünkü malzemenin üzerindeki deliklerin olduğu yüzeyler cam yapışmıyor ve folyo gibi sağlam tutuculuğu bulunmuyor. One Way Vision, malzemenin yani delikli folyonun kaliteli olup olmadığını anlayacağınız iki madde vardır. Delikli Folyo, malzemenin yapışkanlı kısmını parmaklarınızla ovaladığınızda yapışkanlı yüzey çıkıyorsa bu ürün size sıkıntı yaratacaktır. Yapışma esnasında bu sıkıntı ile karşılaşmasanız da söküm esnasında tüm yapışkanı cam yüzeyinde bırakma riskiyle karşılaşacaksınız.

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirme işleminde Hangi Makineler Kullanılır?[/title]

One Way Vision, delikli bir ürün olduğundan mürekkebi tam doygun verememekte ve renklerin biraz solgun görünmesini engelleyememektedir. Bu sebepten baskı yapılacak olan Digital Baskı makinalarının yüksek kalitede ve renk kalibrasyonunun tam ve düzgün ayarlanmış olmasına dikkat etmemiz gereklidir.

One Way Vision, malzemeye sadece digital baskı makinasında baskı yapılabilir. Ancak sabit ebatlı ( 70×100 – 50 x 70 v.b.) ölçüler olduğunda ve aynı görselden çok yüksek adetlerde basılacaksa azda olsa serigraf tekniği de kullanılabilmektedir. Birka Reklam olarak 1440dpi kalitesinde renk doygunluğu yüksek olan makinalar kullanmaktayız.

[separator style_type=”none” top_margin=”20″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirme işleminde Kullanılan Mürekkepler[/title]

Delikli Folyo, genelde dış cephelerde kullanıldığından dolayı mürekkebin solmaya karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Bu sebepten solvent bazlı mürekkeplerle baskı yapılmalıdır. Solvent bazlı mürekkepler UV ışınlarına karşı daha dayanıklı mürekkeplerdir. Solvent bazlı mürekkeplerin markasına göre 5 yıla kadar dayanıklılığı değişkendir, mürekkebin dayanıklılığını arttırmak için üzerine ekstradan lak atılmaktadır.

[separator style_type=”none” top_margin=”40″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirmede Kullanılan Silikon[/title]

One Way Vision, uygulamasını cephe üstüne kapladıktan sonra kenarlarından kalkma riskine istinaden *Araç Giydirme ( Araç Üstü Reklam ) konusunda işlediğimiz silikonu kullanıyoruz. Bu silikon One Way Vision, malzemenin kenarlarından kalkmamasını sağlamaktadır. Bu silikon şeffaf renktedir ancak inşaat sektöründe kullanılan silikon değildir.