[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirmenin Püf Noktaları ve Ömrü[/title]

Yazılarımızın içinde bu malzemenin gerek üretiminde gerekse montaj aşamasında püf noktalarına değinmiştik. Ancak bu başlık altında kısa bir şekilde tekrar değinmekte fayda vardır.

Komple cam yüzeyli giydirme işlemlerinde cephenin yükseklik kısmını tek parça olarak basınız yani yükseklik 15mt ise genişlikte 1mt ise bu ürünü tek parça basınız, sonrasında derzlere gelen kısımlarını kesersiniz. Bu uygulama size montaj zamanı için kayda değer bir kazanç sağlayacaktır.
Camınızın genişliğinin 100cm. olduğunu düşünürsek bu cam için 102 cm.’ lik baskı üretiniz ( renkli pay ). Bu size görseli montaj esnasında kaydırsanız bile tolerans sağlayacaktır. Sıcak günlerde montaj yaparken baskıyı çok fazla aşağıya doğru germeyiniz aksi halde diğer yapıştıracağınız baskıyı bir birine denk getirmeniz çok güç olacaktır.

Montaj yaparken keçe ragle kullanınız. Soğukta montaj yapmamaya gayret gösteriniz. Nemli ve yağışlı havalarda montaj kesinlikjle yapamayınız, müşteriniz istese de garanti kapsamının dışına çıkacağını belirtiniz.

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirmenin Ömrü[/title]

One Way Vision, hassas bir ürün olduğundan garanti süreside çok uzun değildir. Türkiye şartlarında bu ürüne en fazla bir yıl garanti verilmektedir. Dünyanın en iyi malzemesi olarak bilinen ürünler bile garanti için 6 ay gibi bir süre vermektedirler. Bu garanti süresinin üzerine firma işine ve işçiliğine güveniyorsa ek olarak süre ilave edebilir. Bu ürünlerin garantisi bu kadar kısa olmakla beraber 5 -7 yıl önce yapılan işler hala daha piyasalarda kullanılmaktadır.

[separator style_type=”none” top_margin=”30″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirme için Yasal izinler[/title]

Reklam Giydirmesini yapacağınız cephenin fotoğraflarını çektikten sonra, cephe üzerine uygulayacağınız görselleri, reklamınızı çalışmayı düşündüğünüz reklamcınıza uygulattırınız. Renkli çıktı aldıktan sonra net ölçülerini de alınız.

Bu bilgiler doğrultusunda firma yetkilisi yada vekili bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek cephe ölçüsü miktarınca vergisini ödersiniz ve reklam giydirmeli cephenizi yasal olarak onaylatmış olursunuz.

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirmenin Reklama Etkisi[/title]

Cephe üzerinde uygulayacağınız reklam firmanızın prestijini arttıracaktır. Tanıtmak istediğiniz ürünü devasa boyutlarda binanın önünden geçen herkese net bir şekilde ifade etmiş olursunuz. Bulunmuş olduğunuz bölgede belirgin bir hal almış olursunuz. Reklamın her çeşidi gibi Bina Reklam Giydirme’de kendine has bir etkisi olacaktır. Hacim olarak çok büyük olduğundan etkisi de aynı oranda olacaktır.