Duvar Reklam Panoları

Duvar Reklam Panoları tabela ve reklamları binaların yan veya arka cephelerinde genelde penceresiz alanlarda kullanılır. Duvar panolarının üretiminden bahsedelim. Daha öncede anlattığımız gibi reklamın uygulanacağı duvarın resmini çekip, müşteriye bilgisayar üzerinde tasarımı onaylatmamız gerekmektedir. Reklamın uygulanacağı alan belirlendikten sonra bu alan için demir profiller hazırlanır, demir profillerimizi duvarın yüzeyine düzgün bir şeklide monte edelim. Bu demir profillerin antipas ile boyanması gerekmektedir. Demir profillerin üzerine aynı ölçüde su kontrası çakmalıyız, bu su kontrasının kalınlığı 8mm. olabilir. Su kontrasınıda ortalama 30cm.de bir vida atarak demir profillerimizin üzerine monte ettikten sonra vinyl germe işlemine başlayalım.
Vinyl germe işlemini yapabilmemiz için uygun uzunlukta bir vinç kiralamamız gerekmektedir. Vinyl Germe işlemine görselin üst kısmından başlamamız gerekmektedir. Üst orta kısmından başlayıp ilk önce sağ tarafa doğru güzelce ve gergin bir şekilde gerip sonrada sol tarafını aynı gerginlikte germemiz gerekmektedir. Üst kısmın germe işlemi bittikten sonra sıra branda ( Vinyl )nın altını germeye geldi. Vinylin alt orta kısmından hem aşağıya doğru çekerek hemde sağ tarafa doğru çekerek vinyli geriyoruz.Bu işlemin aynısını sol tarafı germek içinde gerçekleştiriyoruz. Vinylimizi gönyeli bir şekilde üst ve alttan gerdikten sonra şimdide sağ ve sol kısımlarını aynı yöntemle geriyoruz böylelikle vinylimizi duvara düzgün ve hiçbir kısırışlık, potluk meydana gelmeden geriyoruz. Bu vinyl germe işlemini tecrübeli işinin ehli ustalara yaptırmanız gerekmektedir.

Marev Duvar Tabelası

Marev Duvar Tabelası

Vinyl germek için branda ( Vinyl )nızın net ölçüsünden yaklaşık 10-20cm. gibi 4 yüzeyinden de renkli pay bırakmalısınız ki böylelikle rahatlıkla germe yapabilesiniz. Germe yaptıktan sonrada demir karkasınızın dış yüzeyiğnden vinylinizi sıfırlayıp kesebilirsiniz. Renkli pay dediğimiz konu, vinyl baskının zemininde bulunan renler neler ise o renklerden dışınada renk atmaktır böylelikle yanlış bir germe olursa beyazlık görünmüş olmayacaktır. Vinyl germe işlemini tamamladıktan sonra uygun boyutlardaki ve uygun renklerdeki çerçevemizi monte edip duvar panomuzu tabela ve reklamımızı bitirmiş oluyoruz. Müşterinin isteğine göre bu germe vinyl duvar panosunu aydınlatma elemanları kullanarak aydınlatabiliriz. Dış mekana uygun bir prejektör kullanılması tavsi edilendir. Bu projektörün günı şığı renginde olmasına özen gösteriniz. Tabela ve reklamınızın boyutuna göre kaç adet aydınlatma ürünü kullanacağınıza karar veriniz.