isikli-tabela-plexiglass-1Türkiye’de Işıklı Tabela ve reklam sistemleri 50 yılı geçkin bir süredir yapılmaya devam etmektedir. Işıklı Tabela ve reklam ismi altında çok sayıda ışıklı tabela ve reklam sistemleri mevcuttur. Bu tabela ve reklam sistemlerini konu başlıkları altında açıklayacağız. Işıklı Tabela ve reklam Sistemi adı üstünde tabela ve reklamın ışıklı haline denir.

Işıklı Tabela ve reklam sistemlerinde aydınlatma ürünleri sayı açısından çok fazladır, tabela ve reklamları aydınlatmak amaçlı kullanılan bu sistemleri tek tek açıklayacağız. Işıklı Tabela ve reklam sistemlerinde zemin malzemesi olarak ta bir çok malzeme kullanılmaktadır. Birka Reklam olarak tabela ve reklam sisteminde kullanılan bu malzeme çeşitliliğini de tek tek açıklayacağız.

Türkiye’ de 20 yıl öncesinde Işıklı Tabela ve reklam sistemleri demir karkastan olusan bir kutu (tabela ve reklam) içine aydınlatma ürünleri yerleştirilip üzerine Pleksi Glasss malzeme konmak suretiyle reklam yapılmaktaydı.

Demir karkas, demir profillerden oluşan çeşitli boyutları olan ( 10mm x 10mm, 20mm x 20mm, 30mm x 30mm, 40mm x 40, v.s. ) demir profillerdir. Bu profillerin uzunlukları 6mt’dir, et kalınlıkları ise yine değişkenlik göstermektedir ( 1mm., 1,5mm, 2mm. v.s. ) Ancak bu ışıklı tabela ve reklam sistemi gün geçtikçe ihtiyaçlar doğrultusunda genişletilerek çok büyük bir yelpazeye sahip olmuştur. Birka Reklam olarak bu geniş tabela ve reklam yelpazesini inceleyeceğiz…