[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]One Way Vision – Delikli Folyo Nedir?[/title]

One Way Vision ( Delikli Folyo ) malzeme yapışkanlı ve delikli folyodur. Bu malzeme PVC esaslıdır. Baskı yapılacak olan yüzeyi beyaz renkli olup, yapışkan yüzeyi de siyah renklidir.

LUFiAN Cephe Giydirme

LUFiAN Cephe Giydirme

Yapışkan yüzeyinin siyah renkli olmasının sebebi, cama yapıştırılan One Way Vision, odanın içerisinden bakıldığında dışarının, sanki One Way Vision yapıştırılmamış gibi görünmesini sağlamamaktır. Camın rengi siyah olarak bilinir ve bu sebepten Delikli Folyo, folyo malzemenin yapışkanlı yüzeyi siyah renktedir. Camın rengi siyahtır dediğimizde birçok kişi şaşırmaktadır.

Bunun testini şu şekilde yapabilirsiniz. Camın üzerine siyah renkli bir kağıt yada folyo yapıştırın birde beyaz renkli bir folyo yapıştırın, geri çekilip baktığınızda beyaz folyonun daha net göründüğünü göreceksiniz, bu sebepten camların üzerine indirim yazıları hep açık renkler kullanılarak yapılır Beyaz, Sarı, Yeşil, Mavi, Turuncu, Pembe v.b. One Way Vision, malzemesi sadece cam ve cam gibi şeffaf olan yüzeylerde kullanılmak için üretilmiştir. Araç camları, Bina Camları, Şeffaf plexi glass v.s. Bu malzemenin kalınlığı 0,15mm x 0,20mm arasında değişmektedir. İnceliği ve delikli olmasından dolayı montaj esnasında deforma olma ihtimaline karşın profesyonel bir ekibin bu işi yapmasını sağlayınız.

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirme Ne Demek?[/title]

Cephe Giydirme ( Cam Giydirme ) olarak bilinen uygulama, One Way Vision, malzemenin cam yüzeyli binanın camlarına kaplanmasıyla oluşur. Bina Reklam Giydirme sadece One Way Vision, malzeme ile değil, Mesh, Branda, Folyo gibi malzemeler kullanılarak yapılabilir.

Bina giydirme Cephe giydirme

FASHION SPORTS Cephe Giydirme

Bu malzemelerin uygulamasını profesyonel uygulamacılar, aplikasyoncular tarafından yapılması gerekmektedir. Reklam sektörünün bir çok dalı olduğu gibi digital baskıda bu dallardan bir tanesidir. Tabelacı olarak bilinen ve tabela işleri yapan bir reklam atölyesi Cam Reklam uygulama, montajını hiç yapmadı ise yapamayacak ve sıkıntı yaşayacaktır. Bu uygulamalar için sadece işi digital baskı olan firmalar vardır, onları tercih etmenizde fayda olacaktır.

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”double” sep_color=”” class=”” id=””]Cephe Giydirme İşleminden Önce Yapılması Gerekenler[/title]

Cam Reklam Giydirme işleminin başında yapılması planlanan cephenin resimleri çekilir, ölçüleri alınır ve bilgisayar üzerinde grafik tasarımı yapılıp cephe üstüne uygulanır sonrasında müşteriye onaylatıp baskı ve montaj aşamasına geçmiş oluruz.