Totem Tabelalar

Esse Totem Tabela

Esse Totem Tabela

Fabrikalarda, holdinglerde, benzin istasyonlarında, çevre yollarında ve şehirler arası yollarda yol kenarlarındaki Dinlenme tesislerinde, mağazalarda v.s gibi alanlarda tercih edilip kullanılır. Totem Tabela ve reklamlar çok uzak mesafelerden görünebilmek için üretilir. Bu sebepten de çok yüksek boyutlarda ayak kullanılır. Şimdi bu devasa tabela ve reklam Sisteminin nasıl üretildiğini inceleyelim.

Totem Tabela ve reklamın üretimine başlamadan önce, montajın yapılacağı yerin resimleri çekilir, totemin hangi mesafeden gözükmesi isteniyorsa o mesafeye gidilip ayrıca oradan da resim çekilir.

Bu resimleri bilgisayar ortamına aktardığımızda gerekli montaj programları kullanılarak totemi yerine oturturuz. Böylelikle totemin sanal görüntüsünü daha önceden görmüş olup çıkabilecek problemleri çözmüş olabiliriz. Çünkü totem çok yüksek maliyetli bir tabela ve reklam uygulamasıdır. Birka Reklam olarak tüm tabela ve reklam uygulamalarını yapmadan önce müşteriye sunumlarımızı bu şekilde yapıp gösteririz. Bu sebepten ötürü herhangi bir sorunla karşılaşmayız. Totemde kullanılacak yazıları logoları yada resimlerin çok küçük olmaması gerekmektedir. Aksi halde yazılarınız ve logolarınız görünmeyecek ve reklam amacına ulaşmayacaktır. Toteminizin üzerindeki reklam ibaresini müşteriye onaylattıktan ve imzasını aldıktan sonra artık üretim safhasına geçebiliriz.

Toteminizin mekanik hesaplamasını, rüzgar etkisine göre hangi ölçülerin kullanılması gerektiğini muhakkak bir makina mühendisine hesaplattırın. Bu gibi büyük ölçülerdeki tabela ve reklamların sıkıntısı da büyük olabilir.

Opet Totem Tabela

Opet Totem Tabela

Lütfen Dikkat!..

Toteminizi monte edeceğiniz zeminin hazırlanması Toteminizin en önemli parçalarından bir tanesidir. Toteminizin boyutuna göre bu anlatacağımız ölçüler ve özellikler değişecektir ama biz kendimize bir örnek ölçü alıp anlatmaya başlayalım. Toteminizin şapka tabir ettiğimiz tabela ve reklam kısmı ( reklamın görüneceği alan ) 3metre yüksekliğinde ve 5metre genişliğinde olsun. Toteminizin ayak yüksekliği de 10metre olsun. Bu ölçülerdeki totemler için en az 3mt x 3mt x3mt genişliğinde, eninde ve derinliğinde bir çukur kazmanız ve buraya toteminizi bağlayacağınız flaş sistemini monte etmeniz gerekmektedir. Bu açılmış olan çukura toteminizi dikmek için bir temel atıyorsunuz, yani zemin hazırlıyorsunuz.

Bu Çukurun içine çimento, çakıl, demir gibi inşaat temellerinde kullanılan elemanları kullanıp düzgün bir şekilde oluşturuyoruz, Bu temelin en üstüne de tabela ve reklamı oturtacağımız flanş kısmını monte ediyoruz ve en az 1 hafta kuruması için bekliyoruz., iyice donduğundan ve sağlam olduğundan emin olduğunuzda tabela ve reklamımızı monte etmeye hazır hale gelmiş oluyoruz. Flanş sistemi yekpare demirden oluşan dişisi ve erkeği olan bir takımdır. Erkek olan parçayı zemine betonlarız, dişi olan parça ise tabela ve reklamımızın ayak parçasının en altına kaynaklanmak sureti ile monte edilir. Bu boyutlardaki ayak için ayak çapı en az 70cm. olması gerekmektedir.

Ayakda kullanacağınız kalınlığın boyutu ne kadar büyük olursa o kadar sağlam ve görüntü açısından da güzel olur. Boyotun en az 70cm. olmasındaki sebep ise borunun içine merdiven monte diyor ve tabela ve reklamınızın içinde bir aydınlatma sıkıntısı olur ise bu ayağın içinden tabela ve reklamınızın içine çıkıyor ve gerekli tamiratları yapıyorsunuz. Eğer toteminizin içine böyle bir sistem yapmazsanız, başınız çok ağrıyacak ve bir elektrik sıkıntısı için tabela ve reklamınızın üzerindeki görseli sökmeniz ve tekrar yerine germeniz gerekecektir. Yerden yüksekliği 13 metre olan bir totem içinde zor ve maliyetli olacaktır. Toteminizin de kullanılacak tüm demir parçaların muhakkak boyanmasına, anti pas atılmasına dikkat etmelisiniz.

Bu tabela ve reklamınızın ömrünü uzatacaktır. Toteminizde kullanılacak ayak gerekli ölçülerde hazırlandı ise şimdi de tabela ve reklamımızın şapka, başlık kısmına geçelim. Totemimizi çift taraflı ve ışıklı bir totem olarak üretelim. Bu ölçülerde ışıklı bir totem üretilecekse zemin malzemesinin Işıklı Vinyl olması doğru tercih olacaktır. Zaten genel maliyeti yüksek olan bir uygulamanın şapka kısmında biraz daha uygun ancak güzel bir ürün kullanalım. Işıklı Vinyl yani (Backlit) kurallarına uygun bir şekilde baskısı yapıldıktan sonra kasamızın hazırlanmasına geçelim. 50mm. x 50mm. x 2mm ölçüsünde yada daha yüksek bir ölçüde demir karkasınız 300cm. x 500ölçüsünde hazırladıktan sonra ışık sistemlerini yerleştirelim. Işık sistemini florosanda kullanabilirsiniz ( maliyetli olabilir ) spot ışık sistemi de kullanabilirsiniz. Metal halideli bir ışık sistemi kullanırsanız 500Wattlık 4 tanesi 4 köşeye monte edilerek çok net bir ışık elte edebilirsiniz.

Florosan ile aydınlatma sağlamak isterseniz bu sizin başınızı biraz ağrıtabilir. Bu ölçülerdeki bir tabela ve reklamda hem çok sayıda florosan kullanmanız gerekmektedir, ortalama 75 adet florosan kullanırsınız. Bu florosanların birtanesi patladığında yada arıza yaptığında değiştirmek durumunda kalacaksınız. Bu sepepten projektör gibi kuvvetli ışık veren bir sistem kullanmanız, Birka Reklamın tavsiyesidir. Totemlerin vinyl germe tekniğini daha öncede işlediğimiz gibi alüminyum aparatlarla germe tekniğini tercih etmemiz gerekmektedir. Bu sistem Sağlamlık açısından zımba ile germe tekniğinden çok daha üstündür. Dikkat etiğiniz üzere Totemlerin üretilmesinde her şeyin en iyisini kullanmamız gerekiyor bu da maliyetlerimizin artmasına sebep oluyor.

Alüminyum aparatlarla germe tekniğine uygun profillerle kasamızı oluşturuyoruz. Tabela ve reklamımızın üzerine Işıklı Vinyl ( Backlit ) malzemeyi ister atölyemizde isterseniz de işin yapılacağı yerde monte edebiliriz. Totemimizi, ayaklarını vinyl malzememizi düzgün şekilde araçlarımıza yükledikten sonra montaj yerine gidelim. Montaj esansında bu boyutlardaki ve ağırlıklardaki ürünleri sorunsuz kaldırabilecek bir vinç bulunması gerekmektedir. Totemlerin, çatı tabela ve reklamlarda yada yükseklerdeki çalışmalarda muhakkak montaj elemanlarının profesyonel olmasına dikkat ediniz, bu gibi büyük işlerde maalesef ki büyük yaralanmalar ve ölümler meydana gelmektedir.

Vinçin kullanılmasında da vinç operatörünün tecrübeli ve daha önce muhakkak böyle bir uygulamada çalışmış olmasına dikkat ediniz. Haftalar önce hazırladığımız zeminin üzerine ayak, gövde kısmını monte edelim. Vinç vasıtası ile ayağımızı erkek flanş sisteminin üzerine sağlıklı bir şekilde yerleştirip Somunlarını sıkıp ayak sistemimizi sabitliyoruz. Arkasından tabela ve reklamımızın şapka kısmını vinçe bağlıyoruz. Tabela ve reklamımızın en üstünde vinçin rahat ve güvenli tutabilmesi için Kanca kaynatıyoruz bu kancayı tabela ve reklamımızın tam merkezinden kaynatmamız gerekmektedir.

Böylelikle vinç tabela ve reklamı kaldırdıktan sonra rahatlıkla ayağımızın üst kısmında bulunan flanş sistemimize yerleştirebiliriz. Yerleştirildiğinden tam emin olunduktan sonra vinçimizi tabela ve reklamdan ayırabiliriz. Gerekli elektrik sistemlerini monte ettikten sonra totemimiz kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. İşimizi düzgün bir şekilde monte ettikten sonra resimlerimizi çekip referanslarımıza ekleyebiliriz. Bu işlemin üretilmesinde bir sorun ile karşılaşırsanız eğer www.birkareklam.com web sitemizden bize ulaşabilirsiniz. Birka Reklam olarak isteklerinize cevap vermekten memnuniyet duyacağız.