Vinil Germe Tabela

Fenerbahçe Vinil Germe

Fenerbahçe Vinil Germe

Vinil Germe, Işıklı Tabela ve reklam sistemi son 5 yıldır sıkça kullanılan bir Tabela ve reklam sistemidir. Bu sistemde diğer ışıklı tabela ve reklamlarda olduğu gibi avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Vinil germe tabela ve reklamının tercih edilmesinin sebeplerinin başında tek parça istediğiniz boyutlarda tabela ve reklam yapabilmenizi sağlar. Bu sistemde Vinilin en büyük ölçüsü 5mt. x 50mt. dir. İkinci en önemli tercih sebebi ise Vinil üzerine istediğiniz renkte istediğiniz kadar resmi kullanabilmenizdir.

Zemininizi tek renk yapmak değil de degrade geçişli yapabilme , zemin de olduğu gibi resim kullanabilme şansına sahipsiniz. Bu sebeplerden dolayı Vinil Germe tabela ve reklam sistemleri çok tercih ediliyor. Bu baskıyı normal bir Vinil Branda üzerine yapamazsınız.

Işıklı Tabela ve reklamlarda kullanılmak için üretilmiş olan Işıklı Vinil, Backlit Vinil kullanmalısınız. Işık geçirgen Vinil kullanmazsanız ışığı homojen alamazsınız, renkleriniz ve resimleriniz soluk görünür. Kurumsal reklam firmaları haricindeki reklamcılar , tabela ve reklamcılar genelde düşük maliyet olsun diye normal ışık geçirgenliği olmayan, bu işe uygun düşmeyen malzemeleri kullanmaya maalesef ki devam etmektedirler. Tabi tabela ve reklamcıları bu yola sürükleyen sebep müşterinin tabela ve reklam fiyatlarını yüksek bulmasıdır. Bu sebepten tabela ve reklamcılara da fazla söyleyecek bir söz kalmamaktadır. Birka Reklam olarak müşterimiz bizden Işıksız Vinil kullanmamızı (Frontlit Vinil) isteseler de biz böyle bir uygulama yapamamaktayız. Vinil germe tabelada germe teknikleri bir kaç tanedir. Bu tekniklerin iki tanesi ile ilgili açıklama yapacağız.

1.Aparatlı Germe Tekniği

Alyanlar, alüminyum ayaklar ve alüminyum aparatlar kullanılarak germe yapılan bir tekniktir. Üretim maliyeti zımba ile germe tekniğine göre yüksektir. Fiyatının yüksek olmasında ki sebebin başında işçiliğinin çok zor olması ve uğraştırıcı olması gelmektedir. Ancak sağlamlık açısından da en güvenilir germe tekniğidir.

2.Zımba ile Germe Tekniği

Avea Vinil Germe Tabela_1

Avea Vinil Germe Tabela_1

Hazırlanmış olan demir karkas üzerine su kontrası ( ahşap ) çakılır. Bu su kontrası kullandığınız demir profilin eni ne kadarsa o ölçüde olması gerekmektedir. Yani 40mm. lik demir profil kullandıysanız 40mm eninde su kontrası kullanmalısınız. Su kontrası dediğimiz malzeme, ahşap bir üründür. Bu ürünün özelliği yağmurdan dolayı ıslandığında tüm ahşam malzemelerde olan şişmenin olmayışıdır. Şişme olmadığından dolayı atılan zımbalarda ahşabın üzerinden çıkmayacaktır. Normal bir ahşap çıta üzerine Vinili germek istediğinizde su ile temas halinde çıta şişecek ve atılan zımbalarda çıkacaktır. Böylelikle tabela ve reklamınız kısa vadeli bir tabela ve reklam olacak ve deformasyon olacaktır.

Işıklı Vinil malzemenin üzerine dijital baskı değil de, folyo ( Vinil ) yapıştırma işlemini yapmak istediğinizde, daha evvelde bahsi geçen Laminasyon tekniği ile bu folyoyu uygulamak zorundasınız. Aksi halde harelenme ( keçe ile sıvama yaparken), hava kabarcıkları gibi sorunlarla karşılaşırsınız.