Merhaba Son Kullanıcı

Ocak 2016 da satış ekibimizden söyle bir araştırma yapmasını istedik. Google da ” Araç Giydirme” anahtar kelimesiyle, İstanbul da arama yapıp çıkan ilk 5 firma ile iletişim kurup fiyat teklifleri alalım. Teklif isteyeceğimiz işin standardı aynı olsun. Aynı araç üzerinde, aynı tasarım ve kullanılan baskı malzemesi orijinal Cast Folyo yani, 3M IJ 180-10 Cast Folyo ve orijinal Laminasyon 3M 8519 serisi malzeme kullanılacak. Bu standartlar doğrultusunda fiyat teklifleri toplandı. Gelen teklifler içerisinde dikkat çeken 2 firma vardı. Bu iki firma malzeme fiyatının altında teklif verdi. Bu şu demek oluyor ki, orijinal Araç Kaplama malzemesi kullanmadan bu işi yapacaklar.

Buradan bir parantez açıp Folyo’nun ne demek olduğunu biraz anlatmak isterim. Folyo kendinden yapışkanlı esnek, pvc esaslı bir malzemedir. Kullanım yerlerine göre yüzlerce çeşidi vardır. Örneğin mağazaların camlarında bulunan İNDİRİM yazıları da folyo ile yapılır, Uçakların üzerinde ki THY logosu yada desenleri de folyo ile yapılır. Taktir edersiniz ki iki folyonun özelliği birbirinden çok farklıdır. Bir tanesi cam üzerine İNDİRİM yazıları yazılsın mantığından yola çıkılarak üretilmiştir ve ekonomiktir. Diğeri yani Uçak folyosu Antalya da hava alanında 40° de sorun yaşamadığı gibi,  havalandıktan sonra bulutların üzerinde -40° de sorun yaşamayacak özellikte üretilmiştir. Doğal olarak iki ürünün arasında da ciddi bir fiyat farkı vardır.

Buradan yola çıkarak Arabalarımızın üzerinde kullanılan folyo da, araç üzerinde sorun yaşamayacak standartlarda üretilmiştir. Ancak piyasalarda iş yapabilme kaygısından sebep fiyatları ciddi şekilde aşağıya çeken firmalar bulunmaktadır. Yukarıda bahsi geçen firmalar bunlardan sadece 2 tanesi ( 5 firmadan 2 tanesi, oran olarak %40 yapmaktadır)

Siz son kullanıcılar olarak Ekonomik Folyo ile Araç Giydirme de kullanılan Yüksek Standartta ki folyonun farkını anlayamaya bilirsiniz. Bunu anlayacağınız tek an vardır o anda da iş işten geçmiş olur. Yani aracınızı kaplatırsınız ve folyo araç üzerinden zamanla dökülmeye, kalkmaya, rengi solmaya başlar. Sizlerde baştan araştırma yapıp en uygun maliyetli firmayı seçerek, kendinize zarar ettiren bir tasarruf içerisine girmiş olursunuz.

Bu sıkıntı ile karşı karşıya gelmemek için işini yaptıracağınız firmayı lütfen ziyaret ediniz. Detayları telefonda değil yüz yüze görüşünüz. Araç üzerinde kullanılacak malzemenin ne olduğunu dokunarak görünüz ve şartnamenize muhakkak yazdırınız. Böylelikle elinizde yazılı ve imzalı bir belge olmuş olur. Sorun yaşadığınızda ise bu belgeyi kullanarak bu işi gerek iyi niyetle gerekse hukuksal süreçte çözmüş olur ve mağdur olmamış olursunuz.

Birka Reklam olarak 20 Yıldır Araç Giydirme işinde ve sektörün ilk Araç Giydirme firmasıyız. İşinizi bize yaptırmanız önemli değil, konu hakkında lütfen detaylı bilgi edinmek için Uzmanlarımızla 0216 314 36 00 pbx nolu telefonla iletişime geçiniz.

İsabetli karar vermeniz dileğiyle…