ÇEVKO Vakfı, Türkiye’de ambalaj atıklarının ekonomik ve düzenli geri kazanımı için sanayi, yerel yönetim ve tüketicilerin katkı ve katılımları ile sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla, 1 Kasım 1991’de ülkemizin 14 önde gelen sanayi kuruluşunun girişimleri ile kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir vakıftır.

ÇEVKO Vakfı, bugüne kadar cam, metal, plastik, kompozit  ve kağıt/ karton türü ambalaj atıklarının sağlıklı, temiz bir şekilde geri kazanımlarının sağlanması amacıyla, gereken sistemin oluşturulması için çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Bu çalışmaları sırasında vakfın hizmetlerine dikkat çekme amaçlı firmamızın Display ürünleri olan tattırma-tanıtım stant ve roll up banner ürünlerini kullanan ve 2002 yılında uluslararası “Yeşil Nokta” markasının Türkiye’deki kullanım hakkını elde eden ÇEVKO Vakfı’na bu güzel bilinçlendirme yolculuklarında Birka Reklam’ı ve Display ürünlerini tercih ettikleri için teşekkür ederiz.

Bunun yanı sıra, Birka Reklam olarak en çok kullandığımız kağıt ve kağıt ürünlerini çöp değil, geri dönüşüm ile yetişkin ağaçları kurtarmak için geri dönüşüm kutularında muhafaza ettiğimizi büyük bir memnuniyetle paylaşmak isteriz.