3M Araç Giydirme Eğitimi ve Sertifika Programı

Yüksek teknolojisi ile dünyanın en iyi markalarından 3M, firmamız Birka Reklam’ın aplikasyon ekibine   Araç Giydirme Eğitimi vermiştir. Bu eğitimde 3M Envision 480 Cv3 ve 3M IJ 180-10 kast folyo araç kaplama ürünlerinin uygulama teknikleri gösterilmiştir. Yüksek seri olan bu ürünlerin, yanlış yapılan uygulamalar neticesinde, ne gibi sorunların oluştuğu bilgisini aktaran 3M Türkiye Ekibi, doğru montaj   sonucunda da, folyonun araç üzerindeki ömrünün artmasını uygulamalı olarak göstermişlerdir.

3M_Arac-Giydirme-Egitimi_Birka Reklam

3M_Arac-Giydirme-Egitimi_Birka Reklam

3M Türkiye’den Aplikasyon uzmanı  Sinan Kalaç, Türkiye’de yapılan uygulamalarda en çok hangi hataların yapıldığını anlatmış ve bunların ne gibi sorunlar oluşturabileceğini örneklerle göstermiştir.  Araç Giydirme sektöründe akademik bir eğitim okullarda verilmediği için, bu gibi eğitimlerin önemi daha çok ortaya çıkıyor. Sektörümüzde bu eğitimleri almayan, alaylı firmaların kapladıkları araçların, zaman için de ciddi sorunlarla geri döndüğüne hemen hemen her gün şahit olmaktayız.

 

 

3M Araç Giydirme Montaj Şekli

3M Araç Giydirme Montaj Şekli

Burada bizlere düşen müşteriye bu işin profesyonellik gerektirdiğini ve eğitim almış uzman ekip tarafından uygulamaların yapılması gerektiğini anlatmaktır. Bir örnek vermemiz gerekirse, 2014 yılında fuarda sergilenecek bir aracın üzerine, “ismi lazım değil” bir araç giydirme firmasının yaptığı uygulama sonucunda, aracın üzerinde 83 noktasında çizik ve kesikler meydana gelmiştir, sonucunda da firma ile mahkemelik olmuşlardır.  Bu aracın sökülüp yeniden kaplanma işlemi firmamız tarafından yapılmıştır. Bu meşhur aracın keşif fotoğraflarını firmamızın showroom’un da sergilemekteyiz.

 

3M Araç Sökümü

3M Araç Sökümü

Başta Sinan Bey olmak üzere tüm 3M Türkiye ailesine, vermiş oldukları eğitimden sebep teşekkür ederiz.