Araç Giydirme Seçenekleri

Araç Kapı Logosu

Firmanızın logosunu yada ünvanını, araçlarınızın kapılarına yada istediğiniz herhangi bir bölgeye uygulama işlemidir. Araç giydirme segmentinin en cazip fiyatlı ürünüdür.

Bölgesel Araç Giydirme

Firma araçlarınızın üzerine Reklamınız olması amaçlı bölgesel uygulama yapabilirsiniz. Bu uygulamada firma logonuzun veya ünvanınızın yanısıra ürün resmininizi, herhangi bir imajı yada sloganınızı vb. gibi alternatifler bulunmaktadır.

Komple Araç Giydirme (3D)

Kanallı araç giydirmede aracınızın isterseniz tamamını kaplayabilirsiniz. Bu uygulamada kullanılan malzeme boyutlu yüzeyler için üretilmiş olan özel bir üründür. Bu çalışmalarda sınırsız logo, marka, ürün resmi, slogan kullanılabilir.

Tır – Otobüs Giydirme

Kamyonetlerin kasaları düz yüzey olması sebebiyle uygulanan görselin algılanması çok daha başarılıdır. Araçlar sürekli sevkiyat halinde olduğundan bu araçların kasalarıda hızlı bir şekilde yıpranmaktadır. Bu sebeple firmanın kendi reklamını kaplaması hem prestij açısından (temiz görüntü) hemde reklam açısından önem kazanmaktadır.

Özel Araç Giydirme Tasarımı

Standart Araç Giydirme teknikleri sizler için yeterinde doyurucu değilse, aracınızı size özel tasarlayıp, çok özel görünüme ulaştırabiliriz. Aracınızın rengini mat, parlak, sedefli, karbon v.b. gibi ürünlerle gerek bölgesel gerek komple giydirme yapıp, üzerine logolarınızı uyarlayabiliriz.

Gemi Giydirme

Türkiye’nin ilk Gemi Giydirme projesi firmamız Birka Reklam tarafından yapılmıştır. Geminin üzerinden uygulanan bu reklam, her an tuzlu su ile temas halinde olduğundan, yanlış malzeme kullanımında yada en ufak uygulama hatasında sonu hüsran olacaktır. Yüksek seviyede profesyonellik gerektiren bir uygulama tipidir.

“Araç Giydirmede Neden Birka Reklam Tercih Ediliyor”

26 Yıldır Araç Giydirme Sektöründe 250’den fazla kurumsal müşterisiyle sektörün lideri…

profesyonel grafik tasarım

Profesyonel Grafik Tasarım

Avrupa ve Amerika’da yapılan Araç Giydirme tasarımlarını, güncel olarak takip eden ve size en iyisini sunmaya çalışan, engin deneyime sahip Profesyonel Grafik Ekibi.

Kaliteli Baskı & Üretim

HP Latex Baskı Makinası ile 1440 dpi (fotoğraf kalitesinde) baskı yapmaktayız. Bu makinanın mürekkebi Solvent değildir. Solvent mürekkep Avrupa ve Amerika’da yasaklanmıştır. Latex mürekkep kullanmaktayız.

3M Baskı Malzemesi

Firmamız 3M markasının yetkili üreticisidir ve kullandığımız malzeme garantili 3M markasının ürünleridir.

Tecrübeli Montaj Ekibi

Türkiye’nin ilk araç giydirme merkezi olarak, 23 yıllık tecrübeli ekibimizle, araçlarınızın boyası zedelenmeden araç kaplama yapılmaktadır.

Birka Reklam Garantisi

Yapılan her araç giydirme işlemleri 3 Yıl Birka Reklam Garantisi altındadır.

Araçlardan Folyo Nasıl Sökülür

Sorunsuz Söküm

Kullandığımız 3M malzeme söküm kolaylığı sağlamaktadır. Söküm esnasında araç yüzeyi zarar görmez.

Araç Giydirmede Önemli Noktalar

Araç Giydirme Ne demek?

Araç Giydirme adı üstünde Araçların üzerine yapılan reklam uygulamasıdır. Araç Giydirme terimi halk arasında Araç Üstü Reklam veya Araba Giydirme olarakta kullanılır. Araç Giydirme; Cast Folyo diye isimlendirilen yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu yapışkanlı PVC Cast Folyo’nun kalınlığı 0.11 – 0.13mm. aralığındadır. Cast Folyo’nun çok ince olmasının sebebi; Araç Giydirme işlemi yapılırken, Aracın cam kanallarının içine ve oluklara rahatça esneterek yapışması içindir. Bu işlem profesyonel Araç Giydirme Ustaları tarafından yapılmalıdır. Araç Giydirme Konusunu diğer konu başlıklarından daha detaylı takip edebilirsiniz.

Araç Giydirme İşleminden Önce Yapılması Gerekenler

Araç Giydirme işlemi ( Araç Üstü Reklam Uygulaması ) yapılmadan önce , giydirilmesi planlanan aracın detaylı resimleri çekilir. Çekilen bu resimler bilgisayar ortamına getirilir ve uygun bir grafik programında Araç Giydirme işlemi ( sanal ortamda ) müşteriye onaylatılır. Böylelikle Müşteri Aracını Giydirme yapmadan önceki şeklini bilgisayar ortamında görmüş olur. Böylelikle hem Reklam firması hemde Araç Giydirme işlemini yaptıracak olan firma işini garantiye almış olur.

Araç Giydirme Ölçülendirilmesi Nasıl Yapılır ?

Araç Giydirme için gelen aracın resmi çekildikten sonra renkli çıktısı hazırlanır. Bu çıktı üzerine Aracın tüm detaylı ölçüleri not edilir. Bu ölçülerin (mm) olarak alınması işinizde hata olmaması anlamına gelir. Aksi halde, Araç Giydirme Uzmanlık isteyen bir iş olduğundan yanlış bir ölçü, bütün Araç Baskısını yanlış yapmanıza sebebiyet verebilir.

Araç Giydirme İşleminin Üretimi ?

Araç Giydirme işlemin yapılacağı Aracın ölçüleri alındıktan sonra sıra üretime gelir. Araç Giydirme işinde uzman Grafikerler firmanın talep etmiş olduğu reklam uygulamasını yaparlar. Araç Giydirme işleminin bu safhası çok önemlidir. Bu noktada yapılacak bir hatanın dönüşü yoktur. Yanlış baskı ( üretim ) montaj esnasında aracın üstünde kendini belli edecektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta Araç Giydirme işlemi yapılacak aracın; kapı kollarına, kapı aralarına, çıtalara, farlara, fitillere, anahtar deliğine, cam kenarlarına ve arka silecek diplerine herhangi bir yazının, logonun ve resmin gelmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Araç Giydirme için gerekli ölçülendirme yapıldıktan sonra Digital Baskı makinesine iş gönderilir.

Araç Giydirme işlemini yaptırmak istiyorsanız öncesinden yasal izin almanız gerekmektedir. Bu izin nereden ve nasıl alınıyor tek tek anlatalım. Özellikle araç giydirme işleminizi sanal ortamda yani bilgisayar ortamında tasarlatmanız gerekmektedir. devamı…

Bu konu zinciri oluşturan halkalardan bir tanesi, aslında önemsiz gibi görünür ama önemi büyüktür. Araç giydirme işlemi yapılmadan en az 8 saat önce yıkanıp kapalı bir ortamda kurumaya bırakılmalıdır. Araç yıkamasını yaparken eğer aracınız komple reklam kaplanacaksa yani tavanda da görsel bulunacaksa oto yıkamacınıza aracınızın tavanına da yıkatmayı unutmayınız, otomobillerde bu zaten yapılmakta ama minibüs ve daha yüksek araçlarda yapılmamaktadır. devamı…

Araç Giydirme işlemi için genelde Photoshop isimli grafik programı tercih ediliyor. Bazı reklam firmaları bu işlem için Car-art gibi hazır programlar kullanır ancak araçlar her sene revize edildiğinden sürekli bu programın revizesini yapmanız gerekmektedir. devamı…

Bu konu Araç Üstü Reklam konusunun temel taşını oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı üzerinde fazla konuşacağız. Araç Giydirme işlemini yapacak firmaların yada aracına reklam giydirmesi yapacak firmaların bu konuyu dikkatlice takip etmelerini Birka Reklam olarak öneririz. Bu konuyu 3 ana başlık halinde inceleyelim. devamı…

Cast Laminasyon, Cast Folyo üzerine baskı yapıldıktan sonra baskının çizilmemesini ve ömrünü arttırması için kullanılan bir üründür. Cast Laminasyon olmadan aracınızı yıkamaya soktuğunuzda fırça ile yıkarlarsa yada otomatik araç yıkamaya girerseniz baskınızın çizildiğini göreceksiniz.

Bunu önlemenin yani reklamınızı korumanın tek yolu Cast Laminasyondur. devamı…

Araç Giydirme işlemi her daim göz önünde bulunmasından dolayı, baskı kalitesinin çok iyi olması gerekmektedir. Ancak piyasalarda var olan makinaların çoğunluğu Çin malı olduğundan ve bu makinaların bir çoğunda baskı ve renk sıkıntısı olduğundan dolayı, baskılar istenildiği gibi net ve canlı çıkmamaktadır. Müşterilerde iyisini görmeden kötü olanı normal kabul ettiklerinden dolayı, piyasalardaki araç giydirme işlemlerinin çoğunluğunda sıkıntı bulunmaktadır. Dijital Baskı Sektörü çok hızlı geliştiğinden dolayı artık İç Mekan Baskı kalitesinde Dış Mekan Baskı yapılabilmektedir.