Digital Baskı Makinaları

Branda Baskı, vinil üzerine dijital baskı makinesinde baskı yapabilirsiniz. Branda, vinyl üzerine solvent bazlı mürekkep kullanarak baskı yapabilirsiniz. Digital Baskı makinaları, brandanın üzerine mürekkebi püskürterek baskı yapar. Bu mürekkep kuruduktan sonra üzerinden çıkmaz. Çıkması için solvent yada tiner mamülleri kullanmalısınız. günümüzde brandaların en fazla işlendiği teknoloji dijital baskı teknolojisidir.dijital-baski-makinalari

Günümüzdeki en hızlı baskı yapabilen makina , kabul edilebilir baskı modunda saatte 100 m2 ye çıkabilmektedir. Saatte 200m2 ye de ulaşabilen moduda olmasına rağmen müşteri tarafından kabul görecek bir mod olmadığından kullanılmamaktadır. bunun haricindeki makineler ortalama saatte 20 ile 40 m2 kabul edilebilir baskı yapabilmektedirler.

Serigraf Makinaları

Branda, vinil üzerine serigraf makinalarında da baskı yapılır. Serigraf tekniği kalıp ile uygulanan bir teknik olduğundan baskı adedinin yüklü miktarda olması gerekir aksi halde yüksek maliyetli olacaktır. Bu sebepten aynı görselden az sayıda yapılması planlanıyorsa digital baskıda üretilmesi, çok sayıda yapılacaksa serigraf makinalarında üretilmesi gerekmektedir. Serigraf teknolojiğsi digital baskıdan çok daha hızlıdır.

Ploter Makinaları

Baskı tekniği değildir ancak brandanın üzerine folyo kesim tekniği ilede reklam çalışması yapılmaktadır. Bu teknik Digital Baskı fiyatlarının çok düşmesinden dolayı artık kullanılmıyor desek yanlış söylemiş olmayız. Ploter makinalarında folyolar istendigi sekil, yazı tipi, renk olarak ayarlanır ve kesimi yapıldıktan sonra, brandanızın üzerine aplike edersiniz. Bu ürün maliyet acısından yüksek olduğu gibi uğraş gerektiren bir iştir.

[separator style_type=”none” top_margin=”” bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]