Branda, Vinyl baskının ömrü kullanılan branda ( vinil ) ile eş değerlidir. Malum tüm pşyasalara ciddi bir rakip olarak giren çin, reklam sektörünede girmiş ve uygun fiyatlı ürünler piyasaya sürmüştür.branda-baskinin-omru

Bu ürünlerin fiyatları uygun olunca kaliteleride doğru orantılı olarak düşmüştür. Çin ürünleri kullanıldığında brandanız max. iki yıllık bir süre size hizmet verebilir. Avrupa Vinyl kullandığınızda bu süre 7 yıla kadar uzayabilir.

Branda, vinyl normalde deforme olan bir ürün değildir ancak renginin solması yani Beyazın kirlenmesi söz konusdur zaten bu sıkıntıda vinylinizin kullanma ömrünü belirler. Sonrasında bu görüntü çirkinliğine tahammül edemeyeceginizden değiştirme ihtiyacı hissedeceksiniz. Brandanın üzerine folyo yapıştırmak suretiyle reklamınızı yapacaksanız dayanıklılığı artacaktır. Çünkü kullandığınız folyo translucent folyo olacak ve 5-7 yıllık bir süre size sıkıntı çıkarmayacaktır.

Ancak Branda, Vinyl üzerine digital baskı yapcaksanız kullandığınız mürekkeplere oranla bu ömür 1 ile 5 yıl arasında değişecektir. Ülkemizde hangi tip tabela sistemi yapılırsa yapılsın malesefki ömür boyu kullanılıyor. Ürünün renginin solması yada deforme olması bir çok müşteri için problem teşkil etmiyor ve yıllarca kullanılıyor. Buda kendi reklamınızı kötü yapmanız anlamına geliyor.

[separator style_type=”none” top_margin=”” bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]